24.02.2024
Cumartesi

Ana Sayfa
ASP
Pascal
Gazi Paşa
Yazı, Makale…
Marmara TBMYO
OGÜ EM
Hey Gidi Günler…
Müzik
Konuk Defteri

--Haberler--

..............................

Yeni bir haber yok gibi.
..............................


Eskişehir için 3 günlük hava tahmini.


Kaynak: D M İ Genel Müd.
..............................


Seçkin kişi duygularını aklıyla idare eder ve gerçek cesareti ödevlerini yerine getirmekte bulur. Bayağı, aklını duygularıyla yönetir ve gerçek cesareti saygısızlıkta bulur.
Konfüçyus

Giriş


Yazı Büyüklüğünü Ayarlama Aparatı >>>>Hep söylerim "Görsel Diller Çıktı, Mertlik Bozuldu." Görsel diller öncesinde herşeyi kendi başımıza yapmak mecburiyetindeydik. Bu çok istenen bire şey değil. Bu anlamda görsel dillerin pek çok faydası var. Ama kanaatimce iyi bir programcı olabilmenin yolu Pascal, C, hatta Assembly gibi dillere hakimiyetten geçiyor diye düşünüyorum. Bu tıpkı hayatında MS-DOS sistemle çalışmamış bir kimsenin Windows işletim sistemlerinden birinde karşılaştığı bir sorunu çok basit bir DOS komutuyla çözebilecekken hiç birşey yapamaması gibi. Hiç bir şey yapamıyor. Çünkü aslında mekanizmanın nasıl işlediğinden haber yok. Evet, işler artık çok daha basit, zamanımızı çok daha verimli kullanıyoruz. Ama sadece dosyayı sürükleyip bırakmak yetmez, alt tarafta olan işlerden de haberdar olmak gerekir diye düşünüyorum.

Bence bu nedenden dolayı hala Üniversitelerde Pascal vb. öğretiliyor. Herşey o kadar sade ki sadece programlamaya odaklanabiliyorsunuz.

Amacımız, örnekler yaparak bu dilde birşeyler yapabiliyor duruma gelmek.

Bu dili (dolayısıyla programcılığı) öğrenmemizde büyük katkıları olan Uğur GÜRLEK Hocama, sorularımızdan kurtulamayınca kurtuluşu elindeki örnek kodları bize vermekte bulan Levent DİLOĞLU Abimize teşekkürü bir borç bilirim.

Haydi kolay gelsin.